תסמיני גיל המעבר 10.04.2015

נייר עמדה של החברה הספרדית למנופאוזה בעניין שימוש בטיבולון בנשים פוסט-מנופאוזאליות

טיבולון הינו טיפול יעיל והנרשם ביותר בספרד לנשים פוסט-מנופאוזאליות, הסובלות מתסמיני גיל המעבר

גלי חום בנשים בגיל המעבר (צילום: אילוסטרציה)
מנופאוזה מוקדמת (צילום: אילוסטרציה)

טיבולון הינה תרופה בעלת פעילות מורכבת וספצפית ברקמות מטרה מסויימות בעלת השפעה אסטרוגנית, פרוגסטוגנית ובנוסף פעילות אנדרוגנית קלה.

פרופיל הפעילות הסלקטיבי של טיבולון מסביר את ההשפעה הקלינית שלו, בהתאם לרקמת המטרה בה הוא עובר מטבוליזם, ומידת האפיניות והפוטנטיות של המטבוליטים שלו לרצפטורים ההורמונאליים ברקמה, יחד עם מודולצייה אפשרית של פעילות אנזימטית.

בסקירות ובמחקרים קלינים שפורסמו לאחרונה נצפתה יעילות של התרופה בטיפול בתסמינים של גלי חום, הפרעות במצב הרוח ובתחום המיני.

בספרד, טיבולון הינו הטיפול ההורמונלי הנרשם ביותר ואחת התלונות הנפוצות ביותר בקרב נשים פוסט-מנופאוזליות בספרד הינה שינוי בדחף המיני. בעקבות כך, התכנס פאנל מומחים מהחברה הספרדית למנופאוזה בכדי לפתח המלצות לשימוש בטיפול תוך התבססות על הסימוכין הטוב ביותר הקיים.

להורדת המאמר המלא לחצו כאן

מקור:
Menopause. 2013 Jul;20(7):754-60. doi: 10.1097/GME.0b013e31827b18c5. Spanish Menopause Society position statement: use of tibolone in postmenopausal  omen. Mendoza N1, Abad P, Baró F, Cancelo MJ, Llaneza P, Manubens M, Quereda F, Sánchez-Borrego R.

נושאים קשורים:  תסמיני גיל המעבר,  tibolone,  טיבולון,  גלי חום,  מנופאוזה,  טיפול הורמונלי,  חשק מיני,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו