ביחידת ה-IVF שבאגף לאם ולילוד במרכז הרפואי פדה- פוריה רכשו לאחרונה מכשיר חדשני ויקר, האמבריוסקופ Time lapse. מדובר בטכנולוגיה שבה עושים שימוש במעבדה, אשר מאפשרת לצלם את התפתחות העוברים בצורה רציפה, כך שלאמבריולוג מתקבלת אינפורמציה רציפה ושוטפת על התפתחות העוברים לאחר פעולת ההפריה.

פרופ' ג'וני יונס, מנהל היחידה להפריה חוץ גופית, מסביר: "בעבר, פעם או פעמיים ביום האמבריולוג היה מוציא את העוברים מהאינקובטור, שם תחת מיקרוסקופ, בודק ומחזיר לאינקובטור. המשמעות היא שלא היתה תמונה רציפה. כמו כן, יש סיכון לעובר כשמוציאים אותו מהאינקובטור - הטמפרטורה והתנאים הסביבתיים משתנים. הטכנולוגיה החדשה הרבה יותר טובה לעובר , והיתרון הגדול הוא באפשרות לעשות בחירה נכונה יותר של העובר עם הסיכויים הטובים ביותר לשרוד. אנו מעריכים  שהתוצאות יבואו לידי ביטוי בעלייה בשיעור ההריונות שנשיג".

האמבריוסקופ Time lapse ביחידת ה-IVF בפוריה

האמבריוסקופ Time lapse ביחידת ה-IVF בפוריה

פרופ' יונס מציין עוד שהמכשיר החדש ישמש גם ככלי להוראה והדרכה של סטודנטים ורופאים וגם ככלי מחקרי: "נוכל באמצעות התיעוד הממושך והרצוף לפתח פרמטרים חדשים שבעזרתם ניתן יהיה לחזות איזה עובר יתפתח להריון".

אורית רדין, מנהלת מעבדת הIVF, מוסיפה: "זו הטכנולוגיה המתקדמת ביותר. אני ממש רואה את הביצית אחרי הזרקת הזרע ואת התפתחות ההפריה והעובר. מדובר למעשה באינקובטור חכם עם ציוד אופטי מתקדם שנותן לנו תיעוד רצוף של הביצית למשך שישה ימים. כך האמבריולוג יכול לצפות במעין סרטון ולעקוב אחרי התפתחות העוברים.  ויתרון נוסף, אני לא משנה לעובר את התנאים כי אני לא צריכה להוציא אותו מהאינקובטור. זה כמו רחם מבוקר, זה פשוט עולם מופלא".

 

נושאים קשורים:  אמבריוסקופ,  חדשות,  פוריה,  IVF,  עובר,  Time lapse,  מחקרים,  הפריה מלאכותית