תפקוד מיני בגיל המעבר 25.03.2018

שינויים בתפקוד המיני בגיל המעבר

החוקרים סקרו שינויים חיוביים ושליליים בתפקוד המיני בנשים בגיל המעבר וכיצד הן מתמודדות עימם

גיל המעבר. אילוסטרציה

תפקוד מיני הוא מרכיב חשוב באיכות החיים, ונשים בגילאי המעבר 40-60 חוות הרבה שינויים פיסיים, פסיכולוגים, סוציאליים ואישיים שמשפיעים על תפקוד המיני. מחקר זה חקר בשיטות איכותניות את התמורות בתפקוד המיני שחוות נשים בגילאי המעבר.

החוקרים ערכו ראיונות ל-20 נשים ו-3 קבוצות מיקוד של נשים בגילאי 45-60 הפעילות מינית, סה״כ 39 נשים. המידע הוקלט, תומלל וקודד על ידי החוקרים.

נתונים סטטיסטיים: הגיל הממוצע של  נשים במחקר היה 52, ורובן היו פרי או פוסט-מנופאוזליות. השינויים השליליים העיקריים שהנשים דיווחו עליהן היו ירידה בתדירות יחסי המין, ליבידו ירוד, יובש בנרתיק ואנאורגזמיה. רוב הנשים הסתגלו למצב החדש באמצעות שינוי הרגלים ביחסי המין והעדפת מרכיבים שונים של יחסי המין. הנשים דיווחו גם על שינויים חיוביים, כולל עלייה בביטחון העצמי, מודעות עצמית גבוהה יותר ויכולות תקשורתיות משופרות עם הניסיון.

סיכום: נשים בגיל המעבר מדווחות על שינויים חיוביים ושליליים בתפקוד המיני. רוב הנשים מסתגלות היטב לשינויים השליליים התנהגותית ופסיכולוגית.

מקור:

Changes in sexual function among midlife women: “I’m older… and I’m wiser” Thomas HN, Hamm M, Hess R, Thurston RC. Menopause. 2018 Mar;25(3):286-292.

 ערכה: ד״ר נועה גולדשר מינרבי

נושאים קשורים:  מחקרים,  גיל המעבר,  מנופאוזה,  תפקוד מיני
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות