הודעות 27.11.2018

החדרת התקן תוך רחמי בנערות ונשים שטרם הרו

עמדת האיגוד זהה לעמדה אשר מצויה בניירות עמדה של ארגוני בריאות בעולם שקבעו כי אמצעי מניעה ארוכי-טווח, כדוגמת התקן תוך רחמי לסוגיו, מומלצים לשימוש בנערות ונשים צעירות

אמצעי המניעה נמצאים בתהליכי פיתוח מתמיד וכיום קיים מגוון רחב של אמצעים שניתן להציע לכל מטופלת על פי רצונה ובהתאם לצרכיה.

במתן ייעוץ על התאמת אמצעי מניעה חובה על הרופא לציין את כל מגוון האפשרויות, יתרונות וחסרונות של כל אמצעי מניעה ובכך לאפשר למטופלת להגיע להחלטה מושכלת.

עמדת האיגוד למיילדות וגינקולוגיה, כפי שנוסחה בנייר העמדה 105 בנושא: התקן תוך רחמי (ספטמבר 2017) היא: "ניתן להמליץ על שימוש בהתקן (נחושת או מפריש לבונורגסטרל) לאישה ללא תלות בגילה ובוולדנותה. ההתקן הינו אמצעי בטוח ויעיל גם למתבגרות ונשים בגיל העשרה שטרם ילדו ולרוב זקוקות להגנה ארוכת טווח."

עמדה זהה מצויה בניירות עמדה של ארגוני בריאות בעולם שקבעו כי אמצעי מניעה ארוכי-טווח, כדוגמת התקן תוך רחמי לסוגיו, מומלצים לשימוש בנערות ונשים צעירות, ויש להציע את השימוש בהם כחלק מקו הטיפול הראשון למניעת הריון לנערות ונשים שטרם הרו.

כרופאים אנו אמונים על מתן מידע מעודכן ואובייקטיבי למטופלות ואנו קוראים לציבור הרופאים לנהוג על פי אמות מידה מקצועיות ומבוססות, ולאפשר לאחר מתן הסבר מפורט, לכל מי שמעונינת בהתקן תוך רחמי, לקבל את השירות, ללא כל תלות בגילה או ולדנותה.

פרופ' רוני מימון, יו''ר האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה

דר' אריה ישעיה, , יו"ר החברה לאמצעי מניעה ובריאות מינית

דר' נגה פורת, יו"ר החברה לרפואת נשים בקהילה

דר' דבורה באומן, יו"ר החברה לגינקולוגיה של ילדות ומתבגרות

נושאים קשורים:  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו