הודעות 10.06.2019

פרופ' עודד לנגר ז"ל

האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה מודיע בעצב רב על פטירתו של חברנו פרופ' עודד לנגר 1943-2019

פרופ' לנגר, ישראלי בנשמתו, בוגר הכפר הירוק, הפקולטה לחקלאות בירושלים ולימודי הרפואה אותם סיים באוניברסיטת תל אביב.

תחילת דרכו הרפואית היתה בבית החולים מאיר בכפר סבא, תחילה במחלקה הכירורגית ולאחר מכן, במחלקה למיילדות וגניקולוגיה.

לאחר סיום ההתמחות, נסע לשנתיים ליוהנסבורג בדרום אפריקה, שם השתלם ברפואת האם והעובר.

משלא מצא משרה מתאימה בישראל, נסע לארה"ב והיה לאחראי היחידה לרפואת האם והעובר ב Albert Einstein College of Medicine שבניו יורק.

בשנת 1989 הפך למנהל היחידה לרפואת האם והעובר באוניברסיטת טקסס שבסן אנטוניו.

החל מ-1999 ועד לצאתו לגמלאות, היה למנהל מחלקת הנשים והיולדות הידועה של בית החולים רוזוולט, המסונף לאוניברסיטת קולומביה בניו יורק.

פרופ' לנגר היה קלינאי מהדרגה הראשונה, ועד לפרישתו, טיפול בחולים היה נר לרגליו. הרצון לטפל, הובילו לאורך כל הקריירה שלו, למחקר משגשג שהתמקד בנושאים רבים בתחום רפואת האם והעובר, אך אין ספק כי עיקר תרומתו היתה הטיפול בנשים הרות הסובלות מסוכרת.

מאות מאמריו בתחומים שונים ברפואת האם והעובר, הפכו אותו לדמות מובילה במיילדות וספריו ומאמריו הרבים בנושאי סוכרת העמידו אותו כמוביל דעה בעולם.

פרופ' לנגר היה חבר באין ספור ארגונים רפואיים בארצות הברית ובעולם הרחב והוא ייסד את "החברה לסוכרת בהריון של צפון אמריקה".

הוא היה דמות ססגונית והרצאותיו בתחומים רבים היו מבוקשות בכל העולם. הוא הרצה מספר רב של פעמים בישראל אותה אהב, ותמיד שמח לחלוק את הידע שלו עם הרופאים בארץ, כולל הרצאות בחברה הישראלית לרפואת האם והעובר.

יחסיו עם העמיתים בארץ היו הדוקים וחמים. במשך שנות עבודתו קלט רופאים רבים מישראל אשר  נסעו אליו להתמחות והשתלמות, עם נוספים עשה עבודות מחקר שהתפרסמו בעיתונות המקצועית המובילה בתחום  ולאחרים שימש ממליץ כאשר ביקשו להתקדם באקדמיה.

פרופ' לנגר גילם בתוכו את ערכי אהבת האדם, סקרנות בלתי נלאית, רצון ויכולת מופלאה ללמד ולהנחות ומעל לכל – את השאיפה למצוינות.

לפרופ' לנגר חברים אוהבים רבים בארץ. חברי האיגוד הישראלי למיילדות וגניקולוגיה והחברה לרפואת האם והעובר מרכינים ראשם ומשתתפים באבלה הכבד של המשפחה.

נושאים קשורים:  הודעות
תגובות