תיאור מקרה 05.09.2019

תיאור מקרה: תסמונת האדם הנוקשה באישה בהריון

תסמונת האדם הנוקשה, המכונה גם תסמונת מורשה-וולטמן, היא הפרעה הגורמת לנכות ולמוגבלות ונראית לעתים רחוקות בקרב חולות בהריון

תסמונת האדם הנוקשה, המכונה גם תסמונת מורשה-וולטמן, היא הפרעה הגורמת לנכות ומוגבלות ונראית לעתים רחוקות בקרב חולות בהריון.

המחלה מאופיינת בעוויתות שרירים המופעלות על ידי בהלה, תגובות startle, תנועה מרצון, או גירויים תחושתי או רגשי, המתרחשים בעיקר בשרירים האקסיילים.

קבוצת רופאים מבית הספר לרפואה בסנט לואיס, מיזורי, ארה"ב, דיווחו החודש בכתב העת Obstetrics & Gynecology על אישה המאובחנת עם תסמונת האדם הנוקשה שנכנסה להריון חודשיים לאחר מתן האבחנה שלה.

משטר התרופות שלה הותאם בגלל ההריון, וההרדמה החלה בשלב מוקדם של הלידה על מנת להגיע לשליטה מיטבית בכאב שלה. הרופאים מדווחים שהיא הצליחה לסיים את ההריון במלואו עם מעט סיבוכים.

הרופאים מסכמים כי מתיאור מקרה זה ניתן ללמוד שניתן לטפל בתסמונת האדם הנוקשה בהצלחה בהריון. חולות אלו מסוגלות אפילו ללידה נרתיקית תוך בקרת כאב נאותה על מנת למנוע התכווצויות שרירים מסוכנות.

מקור:

Goldkamp, Jennifer, Robert Blaskiewicz, and Thomas Myles. "Stiff person syndrome and pregnancy." Obstetrics & Gynecology 118, no. 2 (2011): 454-457.

נושאים קשורים:  מחקרים,  תיאור מקרה,  תסמונת האדם הנוקשה,  Stiff person syndrome,  הריון
תגובות