הריון 18.09.2019

חשיפה תוך רחמית לטיפולים בסרטן השד ותוצאי הלידה

הממצאים מראים שסרטן השד המאובחן במהלך אמצע ההריון מטופל לרוב בכימותרפיה ולמרות זאת מלבד לידות מוקדמות, לא נראים תוצאי לידה שליליים משמעותיים בשלב הפרינטלי

הריון (אילוסטרציה)

כימותרפיה במהלך הריון בר קיימא עשויה לגרום לתוצאי לידה שליליים בשלב הפרינטלי. קבוצת מחקר אוסטרלית פרסמה החודש בכתב העת המדעי British journal of cancer מחקר קוהורט פרוספקטיבי לבחינת תוצאי הלידה של תינוקות שנולדו לאחר חשיפה תוך-רחמית לכימותרפיה באוסטרליה ובניו זילנד.

במהלך שנה וחצי החוקרים בחנו 24 לידות, של >400 גרם ו/או הריון של 20 שבועות, בקרב נשים שאובחנו כחולות סרטן השד בשליש הראשון או השני להריונותיהן.

18 תינוקות נחשפו ברחם לכימותרפיה. הכימותרפיה החלה בחציון של 20 שבועות להיריון, למשך ממוצע של 10 שבועות. 12 תינוקות שנחשפו נולדו מוקדם כאשר 11 עברו זירוז או אינדוקציה של לידה או ניתוח קיסרי לפני הלידה. לא היו מקרי מוות בלידה או מומים מולדים.

החוקרים מסכמים באופטימיות זהירה כי הממצאים מראים שסרטן השד המאובחן במהלך אמצע ההריון מטופל לרוב בכימותרפיה ולמרות זאת מלבד לידות מוקדמות, לא נראים תוצאי לידה שליליים משמעותיים בשלב הפרינטלי.

מקור:

Safi, Nadom, Antoinette Anazodo, Jan E. Dickinson, Kei Lui, Alex Y. Wang, Zhuoyang Li, and Elizabeth A. Sullivan. "In utero exposure to breast cancer treatment: a population-based perinatal outcome study." British journal of cancer (2019): 1-3.

נושאים קשורים:  הריון,  סרטן שד,  לידה,  קיסרי,  כימותרפיה,  לידה מוקדמת,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו