סרטן השד 22.09.2019

חשיפה תוך רחמית לטיפולים בסרטן השד ותוצאי הלידה

קבוצת מחקר אוסטרלית פרסמה החודש בכתב העת המדעי British journal of cancer מחקר קוהורט פרוספקטיבי לבחינת תוצאי הלידה של תינוקות שנולדו לאחר חשיפה תוך רחמית לכימותרפיה

לידה מוקדמת (אילוסטרציה)

כימותרפיה במהלך הריון בר קיימא עשויה לגרום לתוצאי לידה שליליים בשלב הפרינטלי. קבוצת מחקר אוסטרלית פרסמה החודש בכתב העת המדעי British journal of cancer מחקר קוהורט פרוספקטיבי לבחינת תוצאי הלידה של תינוקות שנולדו לאחר חשיפה תוך-רחמית לכימותרפיה באוסטרליה ובניו זילנד.

במהלך שנה וחצי החוקרים בחנו 24 לידות, של >400 גרם ו/או > הריון של 20 שבועות, בקרב נשים שאובחנו כחולות סרטן השד בשליש הראשון או השני להריונותיהן.

18 תינוקות נחשפו ברחם לכימותרפיה. הכימותרפיה החלה בחציון של 20 שבועות להיריון, למשך ממוצע של 10 שבועות. 12 תינוקות שנחשפו נולדו מוקדם כאשר 11 עברו זירוז או אינדוקציה של לידה או ניתוח קיסרי לפני הלידה. לא היו מקרי מוות בלידה או מומים מולדים.

החוקרים מסכמים באופטימיות זהירה כי הממצאים מראים כי סרטן השד המאובחן במהלך אמצע ההיריון מטופל לרוב בכימותרפיה ולמרות זאת מלבד לידות מוקדמות הנגרמות, לא נראים תוצאי לידה שליליים משמעותיים בשלב הפרינטלי.

מקור:

Safi, Nadom, Antoinette Anazodo, Jan E. Dickinson, Kei Lui, Alex Y. Wang, Zhuoyang Li, and Elizabeth A. Sullivan. "In utero exposure to breast cancer treatment: a population-based perinatal outcome study." British journal of cancer (2019): 1-3.

נושאים קשורים:  מחקרים,  סרטן שד,  הריון,  לידה,  קיסרי,  כימותרפיה,  לידה מוקדמת