פעילות מוסדות האיגוד 03.11.2019

מדור חדש: פעילות מוסדות האיגוד

להלן עדכונים בפעילויות האיגוד בנושאים: סדנת הכנה לבחינות ועדכון סילבוס

כנס (אילוסטרציה)

סדנת הכנה לבוחני שלב ב׳ במיילדות וגינקולוגיה

פעילות האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, לדורותיה, ידועה כאיכותית ופורצת דרך. כך היה גם בכל הקשור לרמת ההתמחות ובחינות ההתמחות. כחלק מזה, על מנת לעמוד בדרישות הקידמה שאנו חלק ממנה, מצאנו לנכון לבחון את עצמנו, לרבות ריענון הגישה לנבחנים ושיטות הבחינה. לצורך כך נעזרנו גם במומחי תוכן בנושא. ביום ה׳ 31/10 התקיימה לראשונה סדנת הכנה לבוחני שלב ב׳ במיילדות וגינקולוגיה.

הסדנה, שהתקיימה במלון דניאל הרצליה, כללה הרצאת מבוא, שנתנה ע״י יו״ר ועדת הבחינה, פרופ׳ אייל שיינר, על מטרות הבחינה, הרכבה,  לוח הזמנים והנהלים. בהמשך ניתנה הרצאה מקצועית על יד ד״ר אורית אייזנברג, מומחית לפסיכומטריקה ובחינות עם התאמה למורכבות של שלב ב׳. בהמשך נערכו סימולציות בשיתוף הקהל ודיוני מקרים.

בסדנה השתתף מחזור ראשון של כ-60 בוחנים והיא מהווה חלק מהליך רוחב לשיפור בחינת שלב ב׳ בהיבטים של מהימנות ותוקף. סדנאות לבוחנים נוספים מתוכננות, ונמשיך לעשות למען קידום, ריענון המחשבה, והגינות בשיקול הדעת לטובת הנבחנים במקצוענו.

עדכון סילבוס

בישיבת מועצת האיגוד מיום ד' 30/10/19, התקבלה המלצת הגופים המקצועיים לשלב בסילבוס ההתמחות לומדת מוניטורים וכן סדנת מצבי קיצון וכולנו מקווים ליישומה החל מינואר 2020, למתמחים אשר יתחילו התמחותם ממועד זה.

פרטים נוספים יופצו בהמשך.

ועד האיגוד ואנוכי מודים לפרופ׳  איל שיינר על רענון החשיבה בנושא הבחינות, לפרופ' טל בירון שנטל על פיתוח לומדת המוניטורים ולד''ר ישראל הנדלר על קידום סדנאות מצבי קיצון. בנוסף שלוחה הוקרתנו לכל העמיתים שעסקו בעבודה המפרכת של בניית והטמעת הלומדות  והסדנאות הנ"ל.

בברכה,
פרופ' רוני מימון
יו"ר

נושאים קשורים:  פעילות מוסדות האיגוד,  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות