כריתת נרתיק 23.06.2021

תוצאות מבטיחות לכריתת נרתיק בלפרוסקופיה רובוטית

תיאור כריתת ואגינה בסיוע מכשור רובוטי RALV כשלב בתהליך יצירת פין לשם התאמה מגדרית

המחקר נערך לצורך יצירת דיווח לתיאור הטכניקה החדשנית ומעקב אמצע שנערך במסגרת ניתוח כריתת ואגינה לפרוסקופי בסיוע מכשור רובוטי (RALV). ניתוח זה מהווה מרכיב בפרוצדורה הרב שלבית של יצירת פין לשם התאמה מגדרית.

החוקרים אספו נתונים מתוך תיקים רפואיים של מטופלים אשר ביקשו לעבור ניתוח ליצירת פין לשם התאמה מגדרית ועברו RALV. כל הניתוחים בוצעו על ידי מנתח בודד במרכז הרפואי אליו משתייכים החוקרים, בין מאי 2016 לינואר 2020. החוקרים סקרו את הנתונים באופן רטרוספקטיבי לשם חילוץ נתונים דמוגרפיים ונתונים הקשורים למהלך הניתוח.

חלק מהמנותחים בחר לעבור ניתוח להארכת צינור השופכה  במהלך השלב השני של התהליך ליצירת פין, לשם כך נעשה שימוש במתלה מהרירית אשר היתה שייכת במקור לחלק הקדמי של הואגינה. החוקרים חילצו נתונים אשר נגעו לסיבוכים לאחר הניתוח ותוצאים, לצד ממצאי המעקבים העדכניים אשר נערכו.

תוצאות המחקר הראו כי מתוך 42 מטופלים אשר נכללו, אצל 19 (45%)  נעשה שימוש במתלה מהחלק הרדיאלי של האמה, אצל 15 (41%) נעשה שימוש במתלה מהירך האנטרולטראלי, חמישה (12%) עברו מטוידיופלסטי, ובמקרה אחד (2.4%) בוצע ניתוח מסוג פאלופלסטיה אבדומינאלית.

ממוצע משך ניתוח היה 299 דקות (153- 506). אובדן הדם החציוני היה 200 מיליליטר. משך האשפוז החציוני היה שלושה ימים.

סיבוכים במהלך 30 הימים הראשונים שעברו מהניתוח התרחשו אצל 15 מטופלים (36%), מתוכם 12 דורגו 1 או 2 במדרג Clavien-Dindo ואצל 11 מהמקרים הללו הסיבוך לא היה קשור לואגינקטומיה. כל ארבעת המטופלים אשר עברו סיבוכים שהיו קשורים לכריתת הואגינה טופלו בצורה מוצלחת באופן שמרני. זמן המעקב החציוני היה 15.8 חודשים.

לסיכום, על פי תוצאות המחקר, RALV הדגים בטיחות ויעילות ביצירת פין במסגרת תהליך להתאמה מגדרית, ועשוי להוריד את הסיכון לסיבוכים הקשורים לצינור השופכה.

מקור:

Min Suk Jun  et. al (2021) DOI: https://doi.org/10.1016/j.urology.2021.01.024

נושאים קשורים:  מחקרים,  התאמה מגדרית,  יצירת פין,  כריתת נרתיק,  לפרוסקופיה רובוטית
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו