הודעות 09.08.2021

קהילת הטרנסג'נדרים בישראל - תגובת האיגוד לשר הבריאות

תגובת האיגוד הישראלי לגינקולוגיה ומיילדות בהסתדרות הרפואית להצהרתו של שר הבריאות ניצן הורוביץ בנוגע לקהילת הטרנסג'נדרים בישראל

מכובדים,

אנו מברכים את שר הבריאות, מר ניצן הורוביץ, על הצהרת הכוונות החשובה שלו לשיפור והנגשה של שירותי הבריאות לא.נשים טרנסג'נדרים, ותומכים בצעדים שהוצעו המעניקים תקווה להסרת חסמים ביורוקרטיים וקיצור משמעותי של התורים לניתוחים.

כגינקולוגים אנו שותפים לתהליכים הרפואיים המורכבים אותם עוברים א.נשים על הקשת הטרנסית בתחום הכירורגיה הגינקולוגית ושימור הפוריות. הניתוחים וטיפולי שימור הפוריות הינם חיוניים עבור אלו הזקוקים להתאמה מגדרית על מנת לחוש בנוח בגופם ולממש את מלוא הפוטנציאל שלהם לחיות כאחד האדם.

ד"ר רויטל ארבל, מנהלת היחידה לאורוגינקולוגיה במרכז הרפואי שערי צדק ונציגתנו בוועדה לניתוחי התאמה מגדרית של משרד הבריאות, נמצאת מזה כשבע שנים בלב העשייה בתחום, מבצעת וגינופלסטיות (יצירת נאו וגינה כחלק מניתוח התאמת אברי המין מזכר לנקבה) בשותפות הדוקה ופורייה עם ד"ר אלון לירן מהמחלקה לכירורגיה פלסטית בתל השומר. היא תורמת מניסיונה המקצועי העשיר ורב השנים לתהליך הניתוחי, וכן להדרכה, ליווי ומעקב אחר ההחלמה והשיקום הוואגינלי לאחר הניתוח, ובמידת הצורך אבחון וטיפול בסיבוכים, מתוך חתירה מתמדת לשכלול הטכניקות הניתוחיות ושיפור שביעות הרצון של המטופלות ויכולתן לממש מיניות בריאה ומהנה.

חברי האיגוד יוזמים ומנגישים הליכי שימור פוריות וניתוחים להסרת אברי הרבייה כחלק מהצרכים הרפואיים של הליכי התאמה מגדרית מנקבה לזכר במחלקות גינקולוגיות בבתי חולים ברחבי הארץ, וכן מחויבים להנגשה של רפואה מונעת רגישת מגדר ומותאמת לאתגרי הבריאות הספציפיים של א.נשים שונים מגדרית.

אנו כאיגוד עומדים לצד הקהילה הטרנסית בחתירה מתמדת לשוויון זכויות והזדמנויות בכל הקשור לשירותי בריאות בפרט ולקידום ושילוב בחברה הישראלית בכלל, מתוך תפיסה של מערכת הבריאות כמרחב מאחד ומחנך לכלל הציבור הישראלי, על כל מגוון קהילותיו.

בכבוד רב,

פרופ' רוני מימון, יו''ר

נושאים קשורים:  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו
27.08.2021, 18:18

אני מעריך בזאת את התיחסותו של שר הבריאות לשילוב שבין בריאות גופו של אדם לבריאות נפשו וראית עולמו.כל הכבוד.