הודעות 25.05.2022

סיכום הכנס השנתי של האיגוד 2022

הכינוס השנתי של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה שהתקיים ב-26/4/2022 היווה מפגש מיוחד ומרענן לאחר שנתיים של מגפת הקורונה ופגישות מרוחקות, ״בזום״ או מבעד למסכות

עמיתים יקרים,

הכינוס השנתי של האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה שהתקיים ב- 26/4/2022 היווה מפגש מיוחד ומרענן לאחר שנתיים של מגפת הקורונה ופגישות מרוחקות, ״בזום״ או מבעד למסכות.

בהזדמנות מיוחדת זו חלקנו כבוד לעמיתים אשר צוינו בתרומתם הייחודית לציבור המטופלות, לעמיתים, ולמקצוע במשך שנים רבות (תקציר אודות תרומתם). זאת, לצד עמיתים מחו''ל, פרופ' פרנק לובאן (גרמניה) ופרופ' סטיוארט סטנטון (אנגליה), שקיבלו תואר חבר כבוד באיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה, ועמיתים שצוינו בתרומתם להכשרת המתמחים ושמירת הרמה הגבוהה של מקצוענו.

לצד החוויה המרגשת שבהענקת תוארי ההוקרה התקיים כינוס מקצועי תוסס שהקיף נושאים במחלקות כגון חוק שימור פוריות לכולם, ואבחון טרום לידתי של ״קשר אמיתי״ בחבל הטבור. הצצנו אל ״כדור הבדולח״ וניסינו לחזות פני העתיד במבנה התמחות ובמשאב האנושי לקראת העשור הבא. הכינוס הסתיים במפגש סוער, בפורמט של דיון משפטי אודות מקרה אמיתי שהגיע לערכאות משפטיות.

ברצוני להודות לעמיתים שנטלו חלק בהכנת הכינוס ובראשם ועד סניף מרכז, המרצים יושבי הראש, והקהל הרב שפקד את האולמות. תודה מיוחדת לגב' אלישבע אבן חן וציוותה על הפקה מיוחדת ומוקפדת, ולחברות המסחריות שהשתתפו בתערוכה.

ובנימה אישית, שרתתי את ציבור רופאות ורופאי הנשים במהלך שלוש שנים בתפקיד יו''ר האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה. הייתה זו תקופה עתירת אתגרים ובהם מגפת הקורונה על שלל היבטיה, פנינו כפי שהשתקפו בתקשורת ובשיח ברשתות החברתיות, מאבק המתמחים לקיצור התורנויות ושינוי פני המקצוע בעתיד. כל זאת לצד שיגרת העבודה ובה שמירה על עדכונים באמצעות ניירות העמדה, המפגשים המדעיים, הכנת המתמחים לקראת בחינות ההתמחות, והבחינות עצמן. כמוכן השתתפות בוועדות מקצועיות של משרד הבריאות, המועצות הלאומיות למיילדות וגינקולוגיה, גנטיקה, נאונטולוגיה ועוד.

תודתי על האמון שניתן לי בבחירת הציבור להמשך כהונה נוספת כדי להוביל לכדי סיום נושאים נכבדים הנמצאים על סדר יומנו.

שלכם בידידות,

פרופ' רוני מימון, יו״ר

נושאים קשורים:  הודעות
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו