לידה מוקדמת 20.06.2022

הימצאות של כלמידיה וגונוראה במטופלות עם צפי ללידה מוקדמת

מחקר בחן את ההימצאות של כלמידיה טרכומטיס וניסריה גונוראה בנשים עם לידה מוקדמת מתקרבת בקורסאו, אי הולנדי בקאריביים

הריון. אילוסטרציה

מחלות מין הן מגורמי הסיכון החשובים ללידה מוקדמת, אשר בתורה נחשבת לאחד התורמים החשובים לתחלואה ולתמותה בסמוך ללידה. מטרת המחקר הנוכחי היתה להעריך את ההימצאות של כלמידיה טרכומטיס וניסריה גונוראה בנשים עם לידה מוקדמת מתקרבת בקורסאו, אי הולנדי בקאריביים.

במחקר שממצאיו תוארו בכתב העת Pathogens נכללו כל הנשים בקורסאו אשר התייצגו במרכז הרפואי בקורסאו בין 15 בנובמבר 2019 ו-31 בדצמבר 2020 עם פקיעה מוקדמת של הקרומים או צירים מוקדמים המהווים אינדיקציות שכיחות ללידה מוקדמת צפויה. את המידע אספו החוקרים באופן רטרוספקטיבי מתיקים רפואיים. את הנוכחות של כלמידיה טרכומטיס וניסריה גונוראה העריכו החוקרים באמצעות ®Cepheid GeneXpert עם תבחין כלמידיה טרכומטיס. וניסריה גונוראה (סאניוויל קליפורניה, ארה״ב).

תוצאות המחקר הראו כי בעוקבה זו ההימצאות של זיהומי כלמידיה טרכומטיס עמדה על 15.5% ושל ניסריה גונוראה על 2.1%. עוד נמצא כי בכל המטופלות אשר נדבקו בגונוראה זוהתה הדבקה במקביל בכלמידיה טרכומטיס.

ממחקר זה עולה כי הימצאות זיהומים בכלמידיה טרכומטיס וניסריה גונוראה היא גבוהה בקרב נשים הצפויות לעבור לידה מוקדמת בקורסאו. לכן, מומלץ לבדוק את כל המטופלות הצפויות ללדת מוקדם באי קורסאו.

מקור:

Hage A. et al. Pathogens (2022). https://doi.org/10.3390/pathogens11060670

נושאים קשורים:  כלמידיה טרכומטיס,  ניסריה גונוראה,  הריון,  לידה מוקדמת,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו