לידה 03.07.2022

ניהול מקרים של מנח ראש אחורי עקשני בלידה

ניסיון לרוטציה ידנית במקרים של מנח ראש אחורי עקשני נקשר לירידה בשיעורי מנח ראש אחורי בלידה, לידה בניתוח ופגיעות בסוגר האנאלי

הריון ולידה. אילוסטרציה

מטרת המחקר, אשר התפרסם בכתב העת International Journal of Gynecology and Obstetrics, היתה להעריך את שיעור הלידות במנח ראש אחורי לאחר רוטציה ידנית במקרים של מנח ראש אחורי עקשני. המטרה המשנית של המחקר היתה לבחון תוצאים פרינטאליים.

החוקרים ביצעו מחקר פרוספקטיבי שהתקיים בשני מרכזים שלישוניים בצרפת. כל הנשים (n=460) שנכללו היו עם הריון עובר יחיד לאחר 37 שבועות הריון עם מנח ראש אחורי עקשני וניסיון לרוטציה ידנית. התוצא העיקרי היה מנח הראש בלידה. התוצאים המשניים כללו משך לידה, צורת לידה וקרעים פרינאליים.

תוצאות המחקר הראו כי הצלחה ברוטציה ידנית נרשמה בקרב 62.4% מהמקרים. שיעור ההצלחה היה קשור משמעותית להפחתה במנח ראש אחורי בלידה נרתיקית (1.4% לעומת 57.2%, P < 0.0001), אפיזוטומיה (40.1% לעומת 54.9%, P < 0.0001), ופציעה בסוגר האנאלי (3.1% לעומת 8.7%, P = 0.008) בהשוואה לכישלון.

החוקרים סיכמו כי ניסיון לרוטציה ידנית במקרים של מנח ראש אחורי עקשני היה קשור לירידה בשיעור מנח ראש אחורי בלידה, לידה בניתוח ופגיעות בסוגר האנאלי.

מקור:

Bertholdt et. al (2022) International Journal of Gynecology and Obstetrics DOI: https://doi.org/10.1002/ijgo.13874

נושאים קשורים:  מחקרים,  מנח ראש אחורי,  רוטציה,  לידה
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו