עיכוב לידה 20.09.2022

הריון תאומים ועיכוב לידה אצל נשים שעברו סרקלאז׳

במחקר נמצא כי סרקלאז׳ עם אינדיקציה בעקבות בדיקה גופנית בהריונות תאומים האריך את משך הזמן עד ללידה באופן דומה להריונות עובר יחיד

הריון תאומים. אילוסטרציה

מטרת המחקר, שממצאיו פורסמו בכתב העת International Journal of Gynecology & Obstetrics, היתה להשוות עיכוב לידה ותוצאים פרינטאליים בין הריון תאומים ליחיד במקרים בהם בוצע סרקלאז׳ בעקבות בדיקה גופנית.

החוקרים ביצעו מחקר תצפית רטרוספקטיבי אצל 60 נשים אשר עברו סרקלאז׳ עם אינדיקציה בעקבות בדיקה גופנית בבית חולים בברצלונה. התוצאים העיקריים היו משך הזמן שחלף מביצוע הפעולה ללידה וגיל הריון בלידה. התוצאים המשניים כללו: תחלואה ותמותה ביילוד, ירידת מים מוקדמת טרם המועד, כוריואמניוניטיס קליני ותזוזה של הסרקלאז׳ ממקומו.

תוצאות המחקר הראו כי לא היו הבדלים בגיל הריון בעת הנחת הסרקלאז׳ או מבחינת נוכחות בלט קרומים בהשוואה בין הריון תאומים להריון עם עובר יחיד. כמו כן, גיל ההריון החציוני בלידה היה 27.1 שבועות בקבוצת התאומים ו-27.6 שבועות בקבוצת הריונות העוברים היחידים (P = 0.594).

כמו כן, לא נמצא הבדל סטטיסטי במשך הזמן שחלף בין סרקלאז׳ ללידה בהשוואה בין הקבוצות (43 ימים [21, 64] לעומת 29 ימים [16,76], בהתאמה, P = 0.938). בנוסף, לא נמצא הבדל בתמותת יילודים (14 [53.9%] לעומת 14 [42.4%], P = 0.283) בהשוואה בין הקבוצות, בהתאמה.

החוקרים סיכמו כי תוצאות המחקר הצביעו על כך שסרקלאז׳ עם אינדיקציה בעקבות בדיקה גופנית אצל הריונות תאומים האריך את משך הזמן עד ללידה באופן דומה להריונות עובר יחיד.

מקור:

Ponce et. al (2022) International Journal of Gynecology & Obstetrics DOI: https://doi.org/10.1002/ijgo.14070

נושאים קשורים:  סרקלאז׳,  תאומים,  לידה,  הריון,  עיכוב לידה,  מחקרים
מאמרים נוספים שיעניינו אותך
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו