הודעות 23.11.2023

מכתב לקהילה המקצועית בזמן המלחמה - עדכון מס' 3

להלן עדכון מס' 3 מהיבטים שונים של חיינו המקצועיים

מכתב (אילוסטרציה)
מכתב (אילוסטרציה)

עמיתים יקרים,

בהמשך למסמכים קודמים שהפצנו והנם מאוד רלוונטיים לקהילה המקצועית שלנו הנני מביא לידיעת העמיתים:

 1. בכל הנוגע בטיפול במפונות מהדרום והצפון, למיטב ידיעתנו הנושא נמצא כעת בשליטה. רופאי הקופות והמתנדבות עושים עבודה מקצועית ומסורה והבעיות (בעיקר בנגישות) נפתרות מיד לאחר שהן מובאות לידיעתנו. יחד עם זאת אנו מודעים לכך שלא הכל מושלם ומבקשים כי תשתפו אותנו בכל אתגר, יוזמה או פנייה כדי שנוכל לתת מענה לפי הצורך.
 2. עדיין מתקיים שיח ער מול ארגוני רפואת נשים וחברות בינלאומיות כאשר ברצוננו לקבל את תמיכתם כרופאי/ות נשים לגינוי חד משמעי של החמאס ופשעיו הנתעבים בכלל וכנגד אוכלוסיית הנשים במעגל החיים בפרט. אמנם לצערנו מרבית הארגונים אליהם אנו פונים משתדלים לשמור על ''ניטרליות'' תוך הבעת צער וגינוי כללי לכל אירועי האלימות באזורנו מבלי לנקוט עמדה שיפוטית המתחייבת מכל בר דעת בעת הזאת. יחד עם זאת, אני מעביר 2 הצהרות שפורסמו בנושא מטעם FIGO ו-ACOG אשר נכתבו אלינו ממש בימים אלו וזאת כמענה להמשך ''הלחץ'' המוסרי שאנו מפעילים.
  לקריאת תגובת FIGO, לחצו כאן.
  לקריאת תגובת ACOG, לחצו כאן.
  לצערי אין עדיין הלימה בין מכתבי האהדה והתמיכה שאנו מקבלים מבודדים לבין הצהרות רשמיות.
 3. מסלול ההתמחות: אנו מודעים לכל הקשיים בבניית ההתמחות האיכותית לה הורגלנו, לרבות רוטציות, מדעי יסוד והכנה ראויה לבחינות. שלב א' יתקיים ב-2 מועדים ובכל מועד על הנבחנים יהיה לענות על 150 שאלות. שלב ב' יתקיים ב-3 מועדים, יחד עם ראשי המועצה המדעית אנו בוחנים כל הזמן את החלופות לאור ההתפתחויות בשדה המערכה ואנו מבטיחים כי נדאג להכשרות אינטנסיביות וראויות לקראת הבחינות, קושי ואתגרי התקופה יילקחו בחשבון לאורך כל מסלול ההכשרה והבחינות וככל שיהיה מידע נוסף נמהר לחלוק אותו עמכם.
 4. ב-5/11/23 החלה שנת הלימודים בבתי החולים. המחלקות עסוקות בהוראת סטודנטיות וסטודנטים לרפואה.
  הננו מרכינים ראשנו בהיוודע דבר נפילתו בקרב של הסטודנט רס''ן במילואים משה לייטר ז''ל, מאונ' אריאל. שובץ עם חבריו בסבב רפואת נשים, אולם לא זכה בפועל לממשו, יהי זכרו ברוך.
 5. האיגוד שלנו שותף ואף נימצא בקדמת החזית לאפשר לסטודנטים ישראלים הלומדים רפואה בחו''ל ומבצעים מילואים פעילים מתוקף צו 8, בתום הקרבות להשתלב בלימודי הרפואה בארץ. לפרטים נוספים, לחצו כאן.

כולנו מייחלים לשובם בהקדם של כל החטופים, משתתפים בצער המשפחות האבלות ומאחלים החלמה מהירה לפצועים בגוף ובנפש.

חברי הוועד הארצי ואנוכי קשובים לכל פניה, בקשה או רעיון ועומדים לרשותכם בכל נושא ועניין שתמצאו לנכון.

בתקווה לימים טובים יותר,
שלכם,

פרופ' רוני מימון,
יו"ר האיגוד למיילדות וגינקולוגיה
וחברי ועד האיגוד הישראלי למיילדות וגינקולוגיה

נושאים קשורים:  הודעות
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו