אזוספרמיה לא חסימתית 21.05.2024

תוצאות תזמון הפקת זרע מרקמת האשך ביחס לשאיבת ביציות

הפקת זרע מרקמת האשך בוצעה ביום שאיבת הביציות כדי להבטיח דגימה טרייה להזרקת זרע ציטופלזמטית (ICSI). מה היו התוצאות העובריות?

תקריב של זרע בתלת מימד. צילום: שאטרסטוק

במחקר שממצאיו פורסמו בכתב העת The Journal of Urology, החוקרים ביקשו להעריך תזמון מיקרוסקופי (מיקרו) של הפקת זרע מרקמת האשך (TESE) ביחס לשאיבת ביציות על תוצאת הזרקת זרע ציטופלזמטית.

החוקרים ניתחו מידע על זוגות עם אזוספרמיה לא חסימתית שעברו ICSI עם זרע טרי על סמך האם. מיקרו TESE בוצעה לפחות יום אחד לפני שאיבת הביציות (קבוצת TESE יום לפני) או באותו יום של שאיבת הביציות (TESE-day) של הקבוצה. החוקרים השוו בין אמבריולוגיה לבין תוצאות קליניות.

תוצאות המחקר הדגימו כי אחוז החולים שעברו הפקת זרע מרקמת האשך מוצלחת היה נמוך משמעותית בקבוצת TESE יום לפני (62%) מאשר ב-TESE של אותו יום (69%) (יחס סיכויים 1.4, רווח בר סמך של 95% [1.1, 1.7], P < .001).

שיעור ההפריה נמצא גם נמוך משמעותית בקבוצת ה-TESE יום לפני (45%) מאשר בקבוצת TESE של אותו יום ((53% (יחס סיכויים 1.4, רווח בר סמך של 95% [1.2, 1.7], P = .01).

למרות שהקשר בין שיעור ההתלמה לתזמון TESE לא היה מובהק סטטיסטית, נמצא ששיעור ההשרשה גבוה באופן מובהק בקבוצת ב-TESE  יום לפני (28%) מאשר בקבוצה של אותו יום (22%; יחס סיכויים 0.7, 95% רווח בר סמך [0.6, 0.9], P = .01). עם זאת, נמצא כי שיעורי ההריונות והלידות אינם קשורים באופן מובהק סטטיסטית לתזמון ה-TESE.

לסיכום, למרות ששיעורי הפקת הזרע מרקמת האשך וההפריה היו נמוכים יותר בקבוצת ה-TESE יום לפני, שתי הקבוצות הדגימו תוצאות עובריות וקליניות דומות. החוקרים סיכמו כי ניתן לבצע מיקרו-TESE לפני שאיבת הביציות כדי לספק לרופאים מספיק זמן להחלטה בין ביטול השאיבה או שאיבה עבור שמירת הביציות בהקפאה.

מקור:

Ng, L., Kocur, O. M., Xie, P., et al. (2024, February 20). Timing of testicular biopsy in relation to oocyte retrieval and the outcomes of intracytoplasmic sperm injection. Journal of Urology, Advance Online Publication. https://doi.org/10.1097/JU.0000000000003012

נושאים קשורים:  הזרקת זרע ציטופלזמטית,  אי פוריות גברית,  הפקת זרע מיקרוסקופית מרקמת האשך,  שאיבת ביציות,  אזוספרמיה לא חסימתית,  מחקרים
תגובות
 
האחריות הבלעדית לתוכנן של תגובות שיפורסמו על ידי משתמשי האתר, תחול על המפרסם ועליו בלבד. על המגיבים להימנע מלכלול בתגובות תוכן פוגעני או כל תוכן אחר, שיש בו משום פגיעה או הפרת זכויות של גורם כלשהו