דבר העורך

tadirבעידן הדיגיטלי בו מידע הופך להיות נחלת הכלל כהרף עין, וחידושים הופכים למיושנים עוד לפני שהגיעו לבית הדפוס, אין כמו אתרי אינטרנט כדי לעצב אופיו של מקצוע. המכנה המשותף לחברי/ות אחת עשרה (11) חברות הבת העוסקות בהיבטים שונים של רפואת הנשים בישראל היא היותם/ן רופאי/ות נשים.

אתר האיגוד הישראלי לגינקולוגיה ומיילדות שם לו למטרה לשמש כצומת דרכים למפגש בין מומחים למתמחים, בין רופאי הקהילה לרופאי בתי החולים, בין המומחים בתת בתחומים השונים, בין מידע רפואי לפרופסיונלי, ובין המידע החשוב והמעניין לעיניים המעוניינות בו. לאחרונה עודכן האתר באופן שהוא נגיש גם למשתמשי "טלפונים חכמים" ומחשבי טאבלט, ותקוותינו להשיק אפליקציה לניירות עמדה.

קבוצת "רשת רפואה" המאגדת בתוכה מגוון רחב של איגודים רפואיים ומרכזת גם מדורי בריאות האישה המגיעים לציבורי הנשים בישראל קיבל על עצמו את ניהול האתר הרשמי של האיגוד. מערכת האתר עושה ככל שניתן על מנת לשמור על רמת מקצועית נאותה, לנווט מידע אמין אל קהלי היעד המגוונים, ולשמש במה לכל חבר/ה המעוניין/ת להשמיע את דברו/ה.

תקוותנו שאתר הופך להיות אתר הבית במחשב הביתי, הנייד, או הטלפון "החכם" של חברי/ות האיגוד, ממנו ניתן לגלוש ישירות למקורות מידע חשובים, בין אם ישירות ל- PUBMED, ל- GOOGLE, לאתר חברת הבת המקצועית הקרובה ללבך, ולגלוש בחזרה אל אתר הבית. תקוותנו כי מתמחים מבתי החולים השונים ינהלו דיונים בינם לבין עמיתיהם דרך פינת המתמחים, מנהלי מחלקות ישאפו לראות את רשימת הפעילות המחקרית או הנושאי הדיונים המדעיים של מחלקתם מופיעים באתר. במהלך השנים האחרונות הצטברה באתר כמות גדולה של הרצאות ממפגשים מדעיים המהווה מקור מידע מצוין, אמין וזמין. בנוסף, עיתון שבועי (Newsletter) המופץ בקרב כלל החברים/ות מרכז מידע מגוון על מגוון הפעילויות המדעיות והמאמרים החשובים המתפרסמים בעיתונות העולמית.

הערות והצעות נוספות תתקבלנה בברכה.

פרופ' יונה תדיר, עורך

[email protected]